IoT Destekli Çözümler

BilgeAdam Teknoloji şirketlerinden Opthema Teknoloji; en yaygın kullanılan Nesnelerin İnterneti (Internet of Things – IoT) protokolleri ve son teknoloji sensör ürünleriyle yüksek katma değerli çözümler üretir.

Sensor Teknolojileri

Ortamdaki gürültü, nem, sıcaklık, basınç vb. değerlerin bazı durumlarda çok yüksek ya da çok düşük seviyeleri görmesi, yapının inşasına olumsuz etki eder ve daha da önemlisi çalışan sağlığını tehlikeye atar. Bu tip verilerin düzenli ölçümlenmesi ve raporlanması, kritik eşiklere ulaştığında bildirim vermesi büyük önem arz eder.

Opthema Teknoloji laboratuvarlarında geliştirilen ve farklı amaçlar için kullanılan, kaliteli sensorlar ile donatılmış CUBE, sizleri ortam bilgileri konusunda uyararak, verilerin istenilen ya da istenmeyen sınırlara ulaşması durumunda e-mail, alarm, siren, SMS ya da tercih edilen başka bir yöntem ile uyarı göndermektedir.

Perakende ve Mağazacılık Çözümleri

Opthema Teknoloji’nin vMerch ürün ailesi, mağazalarda özellikle anlaşılması karmaşık ürünlerin, mağaza içi müşterilere detaylı tanıtımını ve benzer ürünlerle karşılaştırmasını gerçekleştiren bir IoT çözümüdür.

Gerçek Zamanlı Yüz Takip Sistemi (Real Time Face Tracking System – RTFTS) çözümü de başta perakende sektörü olmak üzere kalabalık satış ve ziyaret alanlarında insanların yüz, davranış ve duygu analizini yaparak, ilgili işletmeye katma değer yaratacak bilgiler sağlar.

Gerçek Zamanlı Çalışan Takip Sistemi (Real Time Face Tracking System – RTETS) ise BLE özellikli Opthema rozetleri, kart vb. donanımlarla yöneticilerin iş gücünü daha iyi yönetmelerini ve doğru yetkinlikteki çalışanın doğru zamanda doğru yerde olup olmadığını denetler.

Makine Öğrenmesi (ML)

Şirketlerin günümüzde en önemli beklentilerinden biri geleceğe yönelik tahminlerin yapılması ve belirsizliklerin ortadan kalkmasıdır. Opthema Teknoloji, mevcut verilerinizi Machine Learning ve Data Mining algoritmaları ile işleyerek, geleceğe yönelik belirsizliklerin giderilmesini ve etkin tahminlerle doğru kararlar alınmasını kolaylaştırır.

Veri bilimi alanında yapılan çalışmalar kapsamında IoT çözümleri, veri madenciliği / makine öğrenmesi projeleri, çok büyük miktarda ve hızlı bir şekilde Stream olarak akan verinin analiz edilmesi ve gerçek zamanlı olarak raporlanması ihtiyacının karşılanması, NoSQL ve Büyük Veri (Big Data) projeleri, sunulan çözümler arasında yer almaktadır.

icon
ÇÖZÜM VE HİZMETLER
icon

ÜRÜNLER

İLETİŞİM KURUN

Çözüm, hizmet ve ürünlerimiz hakkında
detaylı bilgi için bizimle irtibata geçin.

BİZE ULAŞIN