Dijital Sınav Merkezi

*Tüm Bilge Adam Dijital Sınav Merkezleri, teknik sınavlar (BT sınavları) için belirli günler hizmet vermektedir. Sınav rezervasyonu yaptırmak için http://www.prometric.com ’dan başvuru ve rezervasyon yapılması gerekmektedir.
**Akademik sınavların (GRE sınavlarının) verildiği Bakırköy şubesindeki Dijital Sınav Merkezi ise Pazar, Pazartes ve Resmi Tatilleri hariç her gün hizmet vermektedir.

UNUTMAYIN!
IT sınavları için: Sınav günü sınava kabul (check-in) işlemleri sırasında sizden 2 adet kimlik (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet, Pasaport, İşyeri Kimliği, Sigorta kimliği, öğrenci kimliği vs.) istenecektir.
1. Akademik Sınavlar için: GRE, TOEFL, PMP vb. sınavlarında kimlik olarak sadece resimli ve imzalı kimlikler (ehliyet veya pasaport) kabul edilmektedir.


• Sınav odasına girerken yanınızda bulunan tüm eşyalarınızı dolaba kilitlemeniz istenecektir. Sınav odasına cüzdan, telefon, bilgisayar, dijital saat, mendil, kâğıt, kalem vb. gibi eşyalarınızla girmeniz sınav kuralları gereği yasaktır.

SIKCA SORULAN SORULAR
• Sınava nasıl kayıt olabilirim?
Prometric tarafından sağlanan sınavlarda, kayıt işlemini Internet üzerinden yapabilir ve bu sayede sınavınızın tarihini ve saatini kendiniz belirleyebilirsiniz. Prometric sınavlarına nasıl kayıt yaptırabileceğinizi detaylı olarak anlatan sunum için tıklayın.

• Sınav ücretleri ne kadar?
Sınav ücretleri gireceğiniz sınava göre değişiklik göstermektedir. En doğru ve güncel bilgi için sınav sağlayıcılarının web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. (http://www.prometric.com)

• Sınav sonuçlarını ne zaman öğrenebilirim?
Sınav sonuçları sınav bitiminde bilgisayar çıktısı olarak verilir. GRE ve TOEFL sınav sonuçları 14 iş günü (21 gün) sonra ETS tarafından önce e-mail yolu ile, sonra resmi belge olarak başvuru sırasında verdiğiniz adrese gönderilir.

• Sertifikamı nasıl alacağım?
Bir çok firma artık “Dijital Sertifika” (pdf formatında) vermektedir. Sertifikanızı basılı bir belge olarak isterseniz bu talebinizi ilgili firmanın Internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Sertifika gönderimi ve nasıl talep edileceği hakkında bilgiler, sınav sonunda verilen sonuç belgenizde mevcuttur.

• Sertifikasyon ve sınav içerikleri hakkında bilgiye nerden ulaşabilirim?
Sertifikasını almak istediğiniz kurumların internet sitelerinde gerekli bilgileri bulabilirsiniz.
Microsoft için: http://www.microsoft.com/learning/en/us/default.aspx

BİZE ULAŞIN

İstanbul Bakırköy Sınav Merkezimiz
Zeytinlik Mahallesi Fişekhane Caddesi Carousel Karşısı No: 14 Bakırköy - Kroki için tıklayın.

İstanbul Kadıköy Sınav Merkezimiz
Bilge Adam Kadıköy Şubesi; Söğütlüçeşme cad.No:45 Kadıköy - İSTANBUL
Kroki için tıklayın.

Ankara Sınav Merkezimiz
Karanfil Sokak No:50 Kızılay
Dershaneler sokağının sonunda SSK Genel Müdürlüğü tarafında. Kroki için tıklayın.

İzmir Sınav Merkezimiz
Şair Eşref Bulvarı Hürriyet Caddesi No: 8/103 Çankaya
Eski itfaiye durağından Montrö yönüne giderken 50 metre ileride. Kroki için tıklayın.

E-Mail
sinavnoktasi@bilgeadam.com
Google+